Open Source Sofware

<

bistro apis wirtualna wycieczka apis facebook apis google+ apis

www.apis.biz.pl    Aktualności    Dom bez kurzu, czyli wszystko o odkurzaczach centralnych

NOWOŚCI, WYDARZENIA
AKTUALNOŚCI

08 stycznia 2018

Dom bez kurzu, czyli wszystko o odkurzaczach centralnych

Kategoria: Promocja

 

 

Współczesne budownictwo oferuje wiele rozwiązań mających istotny wpływ nA wzrost komfortu życia mieszkańców nowoczesnej konstrukcji. Z całą pewnością do tej grupy możemy zaliczyć montaż centralnego odkurzacza, który choć wciąż jest luksusem, to takim na który może pozwolić sobie coraz więcej osób. Wraz z firmą SANTECH – kompleksowym dostawcą systemów centralnego odkurzania, postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania odnośnie wykonania tego typu instalacji, dlaczego system stanowi poważną konkurencję dla tradycyjnego systemu odkurzania , jego zalet, kosztów czy użytkowania w życiu codziennym.  

 

Co to jest odkurzacz centralny ?

 

Odkurzacze centralne to wygoda sprzątania i łatwości utrzymania domu w czystości. Działa szybciej i skuteczniej od systemów przenośnych. Utrzymuje dom wolny od drobin kurzu, roztoczy oraz innych szkodliwych dla zdrowia alergenów. Powietrze zassane w czasie sprzątania przez odkurzacz centralny, po odfiltrowaniu zostaje wydmuchane na zewnątrz, dzięki czemu w domu nie czuć charakterystycznego zapachu odkurzania.

 

Najistotniejszą cechą odkurzaczy centralnych, która wyróżnia je na tle konstrukcji przenośnych, jest całkowite wyeliminowanie z cyrkulacji użytego zassanego powietrza. O ile w najdoskonalszym modelu odkurzacza tradycyjnego, powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr wydmuchiwane jest z powrotem w pomieszczeniu sprzątanym, o tyle w odkurzaczach centralnych, po wstępnym oczyszczeniu, powietrze jest wydmuchiwane systemem przewodów na zewnątrz budynku. Nie trzeba nikogo przekonywać́ co to oznacza - powietrze którym oddychamy jest czyste, wolne od najmniejszych drobin pyłu i alergenów.

Odkurzacz centralny to nie tylko jednostka centralna zamontowana w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym, to również sieć przewodów ukrytych w wylewkach podłóg i ścianach domu zakończonych gniazdami ssawnymi do których na czas sprzątania podłącza się rurę giętką zestawu do sprzątania, podobną do tej używanej w odkurzaczach przenośnych. Jej długość może wynosić do 15 m. Rura giętka może być chowana w ścianie przy zastosowaniu specjalnych gniazd ssawnych Retraflex, dzięki czemu nie trzeba jej przenosić od gniazda do gniazda. Odkurzacz centralny może współpracować z automatycznymi szufelkami, które zasysają śmieci z podłogi bezpośrednio do jednostki centralnej.
Należy pamiętać, aby instalacje odkurzacza wykonać na etapie stanu surowego domu, koniecznie przed wykonaniem wylewek podłóg.

 

 

Jak wygląda instalacja ?

 

Instalacja odkurzacza centralnego składa się z jednostki centralnej, gniazd ssawnych rozmieszczonych na ścianach budynku oraz sieci rurociągowej łączącej je z jednostką. Podstawowymi podzespołami jednostki centralnej są:
- wentylator napędzany silnikiem elektrycznym,
- elementy separujące zanieczyszczenia (filtrujące),
- zbiornik na kurz.


Jednostka centralna wytwarza siłę ssącą, potrzebną do usuwania zanieczyszczeń oraz transportowania ich rurociągiem do zbiornika. Najlepszym miejscem na jej zamontowanie jest pomieszczenie techniczne budynku (np. garaż bądź kotłownia) znajdujące się (koniecznie) na najniższej kondygnacji budynku. Planując umiejscowienie jednostki należy również pamiętać o konieczności poprowadzenia rurociągu wyrzucającego powietrze na zewnątrz budynku (winien on być możliwie najkrótszy).

 

Wzdłuż rurociągu ułożony jest elektryczny obwód sterujący łączący każde gniazdo z jednostką. Dzięki niemu użytkownik ma możliwość włączać/wyłączać jednostkę znajdując się przy gnieździe. W zależności od zastosowanego zestawu sprzątającego może odbywać się to poprzez wpięcie węża w gniazdo ssawne, bądź przełączenie wyłącznika znajdującego się na uchwycie.

 

Wyrzutnia powietrza zlokalizowana jest na elewacji budynku i odprowadza powietrze z jednostki centralnej na zewnątrz budynku. Ze względu na możliwość przedostawania się drobnych frakcji przez system separujący, zaleca się umieszczenie jej na możliwie małej wysokości, jednak na tyle dużej, żeby wyeliminować możliwość przysypania jej śniegiem lub dostanie się do niej wody ( ok. 30 cm nad poziomem terenu ). Na odcinku rurociągu łączącym jednostkę z wyrzutnią winien znaleźć się tłumik powietrza.

 

Montowanie instalacji odkurzacza centralnego jest inwestycją dwuetapową. Pierwszy etap powinien być wykonany przed wykonaniem tynków oraz wylewek. W pierwszym etapie montowany jest rurociąg, przewody sterujące oraz podtynkowe płytki montażowe gniazd. Ze względu na duże prędkości strumienia powietrza, każdy metr instalacji, jak również każdy zastosowany łuk generuje stosunkowo duże straty hydrauliczne. Dlatego też zaleca się, aby instalacja była poprowadzona możliwie najkrótszą drogą z możliwie najmniejszą ilością zmian kierunku przepływu. Z uwagi na to, dobrze jest zadbać, ażeby była ona wykonana jako pierwsza spośród wszystkich instalacji montowanych w posadzce, co wyeliminuje konieczność stosowania obejść innych instalacji. Drugi etap to montowanie gniazd, jednostki centralnej i uruchomienie instalacji. Najlepiej wykonać go po skończonych tynkach. Należy pamiętać, iż większość jednostek centralnych nie jest przystosowana do separowania zanieczyszczeń przemysłowych, więc niedopuszczalne jest posprzątanie budynku po pracach wykończeniowych przy pomocy odkurzacza centralnego.


Na uwadze warto mieć również fakt, że koszt materiałów na wykonanie instalacji w domu o pow. ok. 200 m2, to nie więcej niż 900 zł - warto ją wykonać, nawet jeśli na etapie budowy, nie wiemy, kiedy ją wyposażymy w jednostkę centralną i gniazda ssawne.

 

Elementy systemuJednostki centralne

Odkurzacz centralny to nie tylko jednostka centralna – agregat stacjonarny wytwarzający podciśnienie w całej instalacji, ale również sieć przewodów łączących go z gniazdami ssawnymi i wyposażenie do sprzątania znane z systemów przenośnych. Jest to więc instalacja. Odkurzacza centralnego nie można kupić w sklepie i po przyniesieniu do domu rozpakować i cieszyć się jego zaletami, trzeba o nim pomyśleć trochę wcześniej – najlepiej już na etapie budowy domu, koniecznie przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

Taka zapobiegliwość zwróci się nam przez kolejne lata użytkowania nowego domu. Będzie on czysty i wolny od kurzu i innych zanieczyszczeń. Zapoznaj się dokładnie z elementami systemu odkurzaczy centralnych, tak abyś wiedział dokładnie na co zwrócić uwagę przy zamawianiu systemu.

Istotny jest rodzaj filtracji stosowanej w jednostkach centralnych, wielkość silników tam zamontowanych, ich konstrukcja. Czy są to jednostki kompaktowe, czy może rozdzielone, gdzie w osobnej obudowie umieszczono silnik, a w osobnej obudowie filtry i zbiornik na kurz.


 

 

Materiały instalacyjne

 

Materiały instalacyjne do odkurzaczy aeroVac dostarczane są przez dwóch czołowych dostawców: Pastiflex oraz Canplast.

Elementy te znajdują się w stałej ofercie firmy SANTECH i charakteryzują się parametrami, które wpływają na ich przydatność do instalacji centralnego odkurzania. Są to miedzy innymi: odporność na ścieranie, małe tolerancje wymiarowe, wytrzymałość mechaniczna, kompatybilność z różnymi elementami gniazd ssawnych oraz jednostek centralnych.

Kształtki i rury dostępne są w kolorze białym. Prawidłowo wykonana instalacja przy wykorzystaniu oryginalnych elementów systemu jest w pełni zabezpieczona przed ryzykiem zapchania.

Elementy instalacji, to również gniazda ssawne, dostępne w wielu kształtach i kolorach, automatyczne szufelki przeznaczone do montażu w cokołach szafek kuchennych lub w ścianach przedsionków czy jadalni, a także wyrzutnie powietrza czy gniazda gospodarcze montowane w garażach lub innych pomieszczeniach gospodarczych.


 

Zestawy do sprzątania

 

Zestaw do sprzątania to popularna nazwa kompletu akcesoriów, niezbędnych do użytkowania odkurzacza centralnego. Ich głównym i najbardziej charakterystycznym elementem jest wąż giętki, którego długość w zależności od wybranego modelu wynosi od 7.5 do 15 mb. Dodatkowo w zestawie znajdują się ssawki różnym przeznaczeniu. Zestaw powinien zawierać wieszak na wąż giętki oraz torbę na akcesoria.

W naszej ofercie znajduje się kilka zestawów do sprzątania, różniących się przeznaczeniem jak i jakością wykorzystanych akcesoriów. Są zestawy, które służą do sprzątania samochodu w garażu, a także zestawy do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Jako wyposażenie dodatkowe oferujemy specjalne bawełniane pokrowce na węże giętkie, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę np. delikatnych lub antycznych mebli.


 

Automatyczne szufelki

Automatyczne szufelki są dużym udogodnieniem przy utrzymaniu domu w czystości. Często klienci decydują się na odkurzacz centralny za sprawą automatycznych szufelek, a dopiero później odkrywają pozostałe korzyści ze stosowania odkurzacza centralnego.

 


Czym się kierować podczas wyboru jednostki centralnej ?

 

Intuicyjnie pierwszym parametrem branym pod uwagę przy doborze urządzenia jest wielkość i moc jego silnika, który odpowiada za siłę ssania odczuwalną w czasie sprzątania. Wielkość ta jest istotna i powinna uwzględniać rzeczywiste opory stawiane przez instalację. Dobór zbyt słabego odkurzacza skutkuje nie tylko słabą wydajnością, ale również ryzykiem zapchania instalacji, gdyż zasysane powietrze może nie osiągnąć wystarczającej prędkości porywania kurzu. Ważne jest, aby deklarowana przez producentów urządzeń moc przekładała się nie tylko na podciśnienie, ale również na przepływ powietrza, który jest najistotniejszym parametrem wpływającym na skuteczność odkurzania. Wysokie deklarowane podciśnienia nie odzwierciedlają wydajności urządzenia.

 

Lokalizacja jednostki centralnej i jej wyrzutni powietrza powinna mieć również wpływ na dobór urządzenia o określonej konstrukcji. Jeśli wyrzutnia powietrza jest zlokalizowana w niewidocznym miejscu na elewacji, można zdecydować się na wybór jednostki centralnej wyposażonej tylko w filtr cykloniczny lub typu Split, która nie wymaga czynności obsługowych poza wyrzuceniem zebranych zanieczyszczeń. W przypadku, gdy wyrzutnia powietrza jest w widocznym miejscu na elewacji, np. na ścianie frontowej, należy się zdecydować na odkurzacz z dokładną metodą filtracji np. wyposażoną w filtr kartrydżowy z poliestru klasy M lub w filtr w postaci worka odwróconego. Na rynku dostępne są również odkurzacze wykorzystujące worki papierowe jednorazowego użytku, ale te niestety należy wymieniać na nowe, co wiąże się koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Są również przypadki, gdy z różnych względów nie można wyprowadzić wydmuchiwanego z odkurzacza powietrza na zewnątrz, wtedy rozwiązaniem są jednostki z dedykowanym filtrem powietrza wydmuchiwanego HEPA. Filtr taki jest dostępny do wszystkich odkurzaczy centralnych Electrolux lub AEG.

 

Wybór jednostki centralnej do systemu odkurzania powinien być wykonany świadomie i racjonalnie, gdyż urządzenia renomowanych producentów mają przewidywaną żywotność na około 15 do 20 lat Wybór powinien więc uwzględniać nie tylko bieżące wymagania, ale też również te, które mogą się pojawić w przyszłości, np. czy dom będzie poddany ewentualnej rozbudowie, wtedy można zastanowić się nad większym modelem lub czy w przyszłości będą w domu zwierzęta, wtedy warto zaopatrzyć się model Split z dodatkowym filtrem włosów.

 

Producenci udzielają różnej gwarancji na swoje produkty, warto zapoznać się z jej warunkami, często są to gwarancje na wiele lat naprzód, ale w bywają one obwarowane trudnymi do spełnienia warunkami, np. koniecznością przeprowadzania kosztownych przeglądów urządzeń, czy wyłączeniem z gwarancji elementów uległych awarii z powodu naturalnego zużycia. 5 do 10-cio letnia gwarancja renomowanego uznanego producenta takiego jak SANTECH, za którą nie kryją się ukryte opłaty dodatkowe jest najlepszą rekomendacją.

 

 

Który odkurzacz wybrać: Kompaktowy czy Split


Zdecydowanie Split. W odkurzaczach tego typu silnik (1) i separator (2) wraz ze zbiornikiem na kurz są umieszczone w osobnych obudowach. Rozwiązanie takie pozwala na wykonanie wydajniejszego i pojemniejszego separatora, w którym wygospodarowano miejsce na dodatkowy filtr do separacji włosów (3). Większy separator pozwolił na mechaniczne (4) oddzielenie strumieni powietrza zasysanego (5) od powietrza już oczyszczonego (6), dzięki czemu uzyskano efekt skuteczniejszej filtracji powietrza wydmuchiwanego z odkurzacza (7).

 

Odkurzacz o takiej konstrukcji jest łatwiejszy w użyciu, gdyż oddzielenie w osobnych obudowach silnika od separatora, pozwoliło wygospodarować więcej miejsca na filtr cykloniczny oraz dodatkowy filtr włosów, którego nie spotkamy w takiej wielkości w żadnym odkurzaczu kompaktowym. Ponieważ silnik jest w osobnej obudowie, mamy bardzo łatwy dostęp do filtra włosów ponad separatorem cyklonicznym. W odkurzaczu kompaktowym w takim miejscu jest silnik, który uniemożliwia dostęp do filtrów.

Odkurzacz Split to również duży separator cykloniczny, w którym powietrze już oczyszczone nie miesza się z powietrzem poddawanym procesowi filtracji.

Odkurzacz o zbudowany w ten sposób nigdy nie jest wyposażony w żaden filtr workowy, ani w worek odwrócony, który wymaga ręcznego oczyszczania. Możemy cieszyć się cały czas niczym niezakłóconą wydajnością odkurzacza, który utrzymuje deklarowaną wydajność bez względu na stopień zabrudzenie zbiornika na kurz.

 

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz centralny?

 

Łatwa obsługa i wygoda

Używanie odkurzacza centralnego jest łatwiejsze od innych rozwiązań. Nie trzeba podłączać urządzenia do prądu, montować zestawu do sprzątania, przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju.

Po prostu wkładasz rurę giętką do gniazdka w ścianie i zaczynasz sprzątać.

Odkurzacz centralny, to również dodatkowe udogodnienia, np. automatyczne szufelki - urządzenia instalowane na poziomie podłogi w kuchni lub przedsionku, które pozwalają przy użyciu zwykłej miotły podmiatać do nich kurz i piasek, bez konieczności sięgania po standardową szufelkę lub zestaw do sprzątania. Zassane w ten sposób powietrze poprzez sieć przewodów przesyłane jest do jednostki centralnej, a następnie po oczyszczeniu wydmuchane na zewnątrz domu.

Wydajność odkurzacza centralnego pozwala na dużo dokładniejsze sprzątanie, które trwa o wiele krócej. Kurz i piasek zostaje bezpowrotnie zassany nie tylko z powierzchni dywanu, ale również z pod niego.

 

Zdrowie

Odkurzacz centralny oczyszcza skutecznie dom z kurzu i roztoczy. Zanieczyszczenia zassane w trakcie sprzątania są bezpowrotnie wydmuchiwane na zewnątrz domu. Wreszcie alergicy mogą sobie pozwolić na głęboki zdrowy oddech.

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy jak szkodliwe dla zdrowia mogą być alergeny zawarte w domowym kurzu. Średnio w domu w ciągu roku zbiera się od 20 do 40 kg kurzu. W domu wyposażonym w odkurzacz centralny nie będziesz więcej recyrkulował powietrza z kurzem w trakcie sprzątania. Pozbędziesz się go raz na zawsze.

 

Wartość inwestycji

Odkurzacz centralny to jeden z niewielu produktów wyposażenia domu, który nie traci na wartości po dokonaniu zakupu. W przyszłości, kupujący zapłaci cenę poniesioną za montaż instalacji centralnego odkurzania, doceniając koszty poniesione na etapie budowy.


 

 

Fakty i mity dotyczące odkurzaczy centralnych

 

Powyżej przedstawiliśmy podstawy montażu i użytkowania odkurzacza centralnego, jednak jeśli dotarły do Ciebie różne informacje, czasami sprzeczne i wciąż nie jesteś pewien, czy zdecydować się na instalację centralnego odkurzania. Może ktoś krytykował odkurzacz centralny jako inwestycję niezasadną, wiedz, że zazwyczaj krytykują ci, którzy się nie zdecydowali, a później żałują.

Zapoznaj się proszę z listą kilku pytań i odpowiedzi, które zadają sobie najczęściej osoby zainteresowane odkurzaczem centralnym. Jest wiele mitów związanych z tym urządzeniem. Mamy nadzieję, że ta lektura rozwieje je wszystkie.

W przypadku, gdyby okazało się, że nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania na naszych stronach internetowych, nie wahaj się zadać pytania e-mailem, pod adres: biuro@aeroVac.pl. Na pewno nie będziesz czekał długo na odpowiedź.

 

 

Czy instalacja się nie zapcha?

 

Czy instalacja centralnego odkurzanie się nie zapcha?

Prawidłowo wykonana instalacja centralnego odkurzacza, nie ma prawa się zapchać. Jest ona zabezpieczona przed zassaniem przedmiotów, które mogłyby utkwić w jej wnętrzu.

Na zabezpieczenia składają się:

 1. Specjalne przewężenia w gniazdach ssawnych, na których zatrzymają sie zbyt duże przedmioty.

 2. Specjalne ostre kolana za gniazdami ssawnymi, które mają za zadanie zatrzymać przedmioty zbyt długie do pokonania instalacji w ścianach.

 3. Łagodne łuki i inne kształtki przeznaczone do prowadzenia instalacji.

Oznacza to, że można używać odkurzacza centralnego bez obawy o zapchanie się instalacji.

 

 

Czy wąż giętki jest łatwy w noszeniu?

 

Węże giętkie stosowane w systemie aeroVac są bardzo lekkie i odporne na złamania lub zgniecenia.

Będziesz zaskoczony jak łatwe i wygodne są w użytkowaniu. Nawet sprzątanie innych powierzchni niż podłoga przychodzi z łatwością w odległości do 15 metrów od gniazda ssawnego.

Obecnie sprzedawane węże giętkie charakteryzują się niespotykaną trwałością i jakością wykonania. Przeważająca większość wyposażona jest w wygodny wyłącznik w uchwycie, który pozwala na zdalne włączanie i wyłączenia odkurzacza, bez konieczności wyjmowania węża giętkiego z gniazda w ścianie.

Dla wygody użytkowania w dowolnych systemach odkurzaczy centralnych węże giętkie oferujemy w następujących długościach:

 • 6 m

 • 7.5 m

 • 9 m

 • 10,5 m

 • 12 m

 • 15 m
   

W dużych domach piętrowych użytkownicy często decydują się na zakup osobnego zestawu do sprzątania na każdą kondygnację domu, tak aby był pod ręką w każdym miejscu w domu.

Dodatkowo, bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego zestawu do sprzątania, którego przeznaczeniem jest użytkowanie w garażu. Podłoga w garażu może być brudna, więc sprzątanie samochodu niesie za sobą ryzyko zabrudzenia węża giętkiego, który wniesiony później do domu mógłby ubrudzić dywany lub meble.

Należy koniecznie pamiętać o zamontowaniu gniazda ssawnego w garażu. Odkurzacz centralny generuje dużo większe podciśnienie niż popularne systemy przenośne, więc odkurzony samochód wygląda prawie jak nowy.

 

 

Roztocza i mikroorganizmy w rurach

 

Czy istnieje niebezpieczeństwo, że w rurach w ścianach będą gromadzić się roztocza i inne mikroorganizmy ?

 

Nie, nie ma takiego niebezpieczeństwa, gdyż prędkość przepływu powietrza w rurach w prawidłowo zaprojektowanej instalacji przekracza 100 km/h, co oznacza, że siła porywania jest tak duża, iż żadne zanieczyszczenia ani mikroorganizmy nie będą w stanie przykleić się do ścian przewodów instalacyjnych. Ponadto, gniazda ssawne są szczelne i stanowią barierę między pomieszczeniami mieszkalnymi, a instalacją odkurzacza centralnego.

Znane są przypadki skażeń instalacji wentylacji lub klimatyzacji, czy istnieje tutaj analogia z instalacją centralnego odkurzania ?

Nie, są to zupełnie inne instalacje i źródła zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że instalacja wentylacyjna lub klimatyzacyjna dostarcza do pomieszczeń powietrze, którym potem oddychamy, natomiast instalacja odkurzacza wydmuchuje powietrze na zewnątrz. Źródłem najgroźniejszych zagrożeń płynących z użytkowania instalacji klimatyzacyjnych są bakterie potocznie zwane Legionella pneumophila, których naturalnym środowiskiem są zbiorniki wodne, a do instalacji wentylacyjnej dostają się np. z instalacji nawilżającej powietrze. Widzimy więc, że wszelkie podejrzenia dot. zagrożeń podobnych do tych czyhających na użytkowników inst. wentylacyjnych są bezpodstawne. Odkurzacz centralny wydmuchuje z domu powietrze na zewnątrz, a nie do środka, nie nawilża powietrza. Natomiast korzyści płynące z bezpowrotnego pozbycia się z domu roztoczy i innych alergenów są nie do podważenia.


 

Czy odkurzacz centralny posiada filtry?

 

Tak, odkurzacze centralne aeroVac filtrują powietrze, zanim wydmuchają je na zewnątrz domu.

Jednostki cykloniczne stosują zaawansowane filtry wykorzystujące siły odśrodkowe, które dodatkowo wspierane są filtrami elektrostatycznymi.

Jednostki typu split, dodatkowo posiadają filtr włosów. Włosy są zanieczyszczeniami bardzo trudnymi w separacji, więc specjalne filtry docenią zarówno posiadacze zwierząt jak i właściciele domów wyłożonych wykładzinami dywanowymi.

Tańsze jednostki używają jako filtrów worków odwróconych. Pomimo ich zdolności do samooczyszczania, czasami trzeba je otrzepać. Nie jest to popularna cecha. Doceń, że uprzedzamy cię o tym przed zakupem odkurzacza centralnego. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która o tym mówi otwarcie. Materiały naszych worków odwróconych są wykonane z najlepszych surowców (Micro-tex lub DuPont Teflon). Aby uczynić życie łatwiejszym, jako jedyni oferujemy opcję zamontowania do jednostki centralnej papierowego worka na śmieci, który jest jednocześnie bardzo dokładnym filtrem. Ponieważ worek jest bardzo dużej pojemności, w przeciętnym domu będzie konieczność jego wymiany około 2 razy do roku. Zawsze masz wybór worek odwrócony lub jednorazowy worek papierowy.

 

 

Czy system jest drogi?

 

Nie, będziesz zdziwiony jaki jest tani.

Ponadto, system ten zwiększa wartość Twojego domu.

Co więcej, jest na tyle trwały aby pracować dla ciebie wielokrotnie dłużej niż systemy przenośne.

Co ważniejsze, na etapie budowy domu należy zamontować tylko instalację, która jest ukryta w ścianach. To naprawdę nie jest duża inwestycja. W zależności od stopnia skomplikowania kosztuje ok. 150 - 300 zł za punkt.

Resztę inwestycji można skończyć dopiero po wprowadzeniu się do nowego domu... lub nawet później.

 

 

Czy siła ssania spada?

 

Czy siła ssania spada gdy oddalamy się od jednostki centralnej?

Nie. System aeroVac gwarantuje takie samo, nadzwyczajne podciśnienie we wszystkich gniazdkach ssawnych w całym domu. Nawet gniazdka usytuowane najdalej od jednostki centralnej zapewniają podciśnienie niespotykane przy systemach przenośnych.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dużych i wydajnych oryginalnych silników Ametek, zaprojektowanych specjalnie do współpracy z odkurzaczami centralnymi.

 


Podsumowanie

 

Odkurzacze centralne z roku na rok zyskują coraz szerszą rzeszę zadowolonych użytkowników. Biorąc pod uwagę komfort odkurzania systemy te zdecydowanie wygrywają z jednostkami klasycznymi. Wraz z rozpowrzechnianiem tego typu rozwiązań maleją ich koszta, przez co na zakup jednostki centralnej i wykonanie instalacji decyduje się coraz więcej ludzi budujących swój dom. Warto przypomnieć również iż taka instalacja z upływem lat nie traci swojej wartości dodatkowo podnosząc wartość całej inwestycji. Wraz z firmą SANTECH – kompleksowym dostawcą systemów centralnego odkurzania, autoryzowanym dealerem marek urządzeń aeroVac, Vacu-Maid i AEG oferującym artykuły takich producentów jak LMI, Electrolux i Plastiflex, postaraliśmy się przybliżyć Państwu temat odkurzaczy centralnych, odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i udowodnić, że taka inwestycja to krok w dobrą stronę - sprzątania bez hałasu, unoszących się alergenów i wiecznie przeszkadzającego kabla zasilania.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją odkurzacza centralnego w swoim domu bądź masz pytania, jesteśmy gotowi na nie odpowiedzieć pod numerem telefonu
( 22 ) 615-80-90 bądź adresem e-mail santech@santech.com.pl.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www.santech.com.pl a także www.aerovac.pl

 

 DANE KONTAKTOWE

APiS Sp. z o.o. Grupa SBS,
Ujrzanów 175
08-110 Siedlce
Mazowieckie

Email: info.apis@apis.biz.pl
Telefon: (25) 746 24 00
Fax: (25) 746 24 01

ODDZIAŁY

Garwolin
ul. Targowa 2
Telefon: (25) 786 27 00

Garwolin II
ul. Mazowiecka 22
Telefon: (25) 748 40 20

Łuków
ul. Kościuszki 17
Telefon: (25) 798 29 48

Łosice
ul. 11-go Listopada 6
Telefon: (83) 359 06 67

Sokołów Podlaski
ul. Nieciecka 8
Telefon: (25) 781 68 98

Siemiatycze
ul. 11 Listopada 83
Telefon: (85) 730 16 79

Salon Łazienek
Telefon: (85) 656 91 84

Międzyrzec Podlaski
ul. Lubelska 80
Telefon: (83) 371 31 22


APIS SP. z o.o. GRUPA SBS
Ujrzanów 175
08-110 Siedlce

Copyright © 2014 - APIS Sp. z o.o. GRUPA SBS

hurtownia hydrauliczna, baterie łazienkowe, salon łazienek, apis, apis siedlce, sklep hydrauliczny, glazura, płytki ceramiczne, armatura sanitarna, brodziki, ekogroszek, grzejniki, kabiny prysznicowe, kolektory słoneczne, kotły co, kotły gazowe, kotły olejowe, koło, pompy, rury, umywalki, wanny, wyposażenie łazienek, siedlce, łuków, ujrzanów, miedzyrzec, siemiatycze, sokołów, garwolin, łosice